Загроза хресного ходу "руского міра" – як маємо діяти

Хресний хід – явна політизація з боку УПЦ Московського патріархату, стверджує в своєму блозі на "Новому часі" політолог Олексій Гарань. Це ще одне свідчення того, що Московський патріархат, на жаль, грає на руку ворогові.


За часів митрополита Володимира в УПЦ МП мали місце деякі позитивні тенденції: вона намагалася діяти нейтрально. Митрополит збалансовував різні крила всередині церкви; існувало і проукраїнське крило.

Одначе зараз дії цієї церкви демонструють, що вона повертається до тієї ж політизації, що мала місце на початку 2000-х років, коли ця церква дуже відкрито підтримувала Януковича. Останні ж її дії явно шкодять інтересам громадянського миру в Україні.

Насамперед виникає питання, чому ці колони йдуть молитися саме в Київ. Складається таке враження, наче саме в Києві перебуває епіцентр проблеми, хоча ми знаємо, що це зовсім не так. От якби ці колони прийшли в ту ж Святогірську лавру в Слов'янську, недалеко від лінії фронту, і молилися за мир там, це було б зрозуміло. В даному ж випадку абсолютно зрозуміло, що ця акція підтримує напругу в суспільстві і може призвести до конфліктів.

На жаль, наші правоохоронні органи і спецслужби пропустили момент, коли акція тільки готувалася, адже діяти було потрібно на самому початку. Саме тоді треба було попрацювати з ієрархами УПЦ МП. Думаю, на них можна було в знайти способи впливу, особливо враховуючи те, що на багатьох із них є компромат, та і сама церква має певні бізнес-інтереси. Треба було пояснити ієрархам небажаність такого кроку.

Зараз, коли хресний хід уже триває, а в ньому беруть участь багато людей, треба бути дуже обережними, щоб не спровокувати конфліктів чи сутичок, адже це саме те, чого очікує від нас Росія. Вони в будь-якому разі отримають свою картинку для медіа, якщо колона зайде в Київ, але якщо при цьому відбудуться ще й сутички, розкручувати цю картинку стане набагато легше.

Я побоююся того, що може відбутися в Києві, навіть якщо не дійде до сутичок з прихильниками Київського патріархату. В будь-якому випадку, можливі проблеми, адже такі гарячі голови, як лідер громадської організації "ОУН" Микола Коханівський, планують перекривати їм шлях, і це може призвести до небажаних сценаріїв.

Як діяти далі? Один з варіантів – оточити цю колону кордоном поліції і таким чином провести через місто. Вже було повідомлення про встановлення металошукачів. Треба дати зрозуміти, що провокацій допущено не буде, в тому числі і з боку тих, хто йде в колоні.

Теоретично можливий і інший сценарій – якщо противники маршу збираються перекрити цій колоні вхід у Київ, поліція може зайняти місце між двома колонами, перешкодити сутичкам і спрямувати цю колону в іншому напрямку. Наприклад, без заходу на Володимирську гірку. Але тут необхідні дії мають вираховувати спецслужби та правоохоронні органи. В будь-якому випадку, необхідно уникнути сутичок з прихильниками Київського патріархату.

Що ж стосується киян та віруючих з інших міст, найкраща реакція для них – приєднатися до ходи Київського патріархату, яка відбудеться 28 липня.


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

У 1931 РОЦІ БУЛО 81 МІЛЬЙОН УКРАЇНЦІВ