Проміжні вибори до Верховної Ради довели тільки одну річ, – політолог

Проведення виборів у семи мажоритарних округах 17 липня довели, що мажоритарна система в тому вигляді, в якому вона нині існує, не виправдовує себе і є швидше гальмом суспільного розвитку.


Таку думку в коментарі сайту "24" висловив політичний експерт Євген Магда.

Тобто тут є й випадок "парашутиста", людини, яка не була прив’язана до виборчого округу, але зуміла виграти вибори. Тут є боротьба двох братів, так би мовити, вже діючих парламентаріїв та багато чого іншого, – відзначає він.

Тому, зауважує експерт, говорити про те, що люди, які будуть обрані до Верховної Ради за цими округами, щось кардинально змінять – не варто. Можна сказати хіба те, що вони покажуть: мажоритарна виборча система застаріла і більше не може існувати. Тому, за словами Магди, потрібно змінювати виборчий закон.

Один парламентарій сам по собі ні на що не впливає. Бо одна людина – один голос. Давайте не ідеалізовувати силу однієї людини. Однак кандидати, які виграли довибори, заслуговують на повагу, адже мажоритарні вибори без особистої участі у нинішніх умовах виграти практично не можливо. Тому не вважатимемо їх героями, а просто цілеспрямованими людьми, – підкреслив Магда.

Нагадаємо, 17 липня в Україні відбулись проміжні парламентські вибори у семи округах через те, що деякі депутати відмовились від своїх мандатів.

Зокрема, у Волинській області перемогу здобула висуванець від партії УКРОП Ірина Констанкевич (57,42 %), у Дніпропетровській області – самовисуванка Тетяна Ричкова (44,57%), у Чернігівській області – самовисуванець Максим Микитась (31,45%), у Херсонській області – найбільше голосів виборців набрав Юрій Одарченко від політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" (25%), в Івано-Франківській області переміг кандидат від партії УКРОП Віктор Шевченко (21,19%), на Луганщині лідирує кандидат від політичної партії "Наш край" Сергій Шахов (36,85%), у Полтавській області – перемогу здобуває Руслан Богдан від "Батьківщини" з результатом 21,80 % голосів.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

У 1931 РОЦІ БУЛО 81 МІЛЬЙОН УКРАЇНЦІВ